Lista centrów pomocy dla osób uprawiających hazard i ich rodzin

Czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny ma problem z hazardem? Szukasz wsparcia? Znajdziesz go tutaj, bez względu na problem.

Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki i listy organizacji, które zapewniają pomoc i cenne porady we wszystkich sprawach związanych z hazardem lub długami.

ZACHOWAJ KONTROLĘ

Zawsze łatwiej jest zapobiec problemowi niż go leczyć. Jeśli hazard jest Twoim pomysłem na zabawę, upewnij się, że przestrzegasz następujących zasad, aby nie sprawiać z tego problemu:

 • ✔️
  Twój wolny czas powinien być przeznaczony bardziej na czynności niezwiązane z hazardem;
 • ✔️
  Częściej kontaktuj się z innymi osobami w życiu realnym;
 • ✔️
  Zanim zaczniesz grać, załatw swoje niezbędne rachunki, aby nie popaść w długi.
 • ✖️
  Traktowanie hazardu jako sposobu na zdobycie dodatkowych pieniędzy;
 • ✖️
  Posiadanie tylko hazardzistów jako kumpli;
 • ✖️
  Ukrywanie trudności finansowych.

Potrzebujesz bezpłatnej poufnej pomocy, aby poradzić sobie ze swoimi zwyczajami hazardowymi? Poszukaj go tutaj:

uzaleznieniabehawioralne.pl logo

Patologiczny hazard - Uzależnienia Behawioralne. Jest to strona internetowa zajmująca się problemami z uzależnieniami wszelkiej maści. Jeżeli masz problem z hazardem, lub chciałbyś się zorientować, czy rekreacyjne obstawianie zamieniło się w nałóg, to jest to miejsce dla Ciebie. Na ich stronie można również odnaleźć najbliższą placówkę leczenia uzależnień. Co więcej, oferują darmowe konsultacje online.

Tel: 801 889 880 (czynny codziennie w godzinach 17-20)

Web: uzaleznieniabehawioralne.pl

Email: [email protected]

LECZENIE UZALEŻNIENIA

Nie jesteś pewien, czy masz uzależnienia? Spójrz na te 10 znaków i sprawdź, ile z nich już masz:

 • 1. Twoje wydatki na hazard przekraczają Twoje możliwości.

 • 2. Regularnie doświadczasz presji, niepokoju, złości lub poczucia winy.

 • 3. Próbujesz odzyskać zmarnowane fundusze.

 • 4. Masz regularne rozmowy z rodziną na temat marnowania pieniędzy na zakłady.

 • 5. Praktycznie nie masz przyjaciół poza innymi graczami.

 • 6. Zawsze kłamiesz co do grania.

 • 7. Nie interesujesz się żadną inną działalnością poza zakładami.

 • 8. Nadal pożyczasz pieniądze, aby grać.

 • 9. Potrzebujesz więcej środków na stawki, aby przejść tę samą zabawę.

 • 10. Czujesz, że trudno jest położyć kres hazardowi lub przynajmniej zrobić sobie przerwę.

Jeśli zauważysz na liście wskazania dotyczące Ciebie lub kogoś bliskiego z Twojej rodziny, nadszedł moment, aby poszukać wsparcia eksperta tutaj:

anonimowihazardzisci.org logo

Anonimowi Hazardziści. Anonimowi Hazardziści to wspólnota kobiet i mężczyzn, którzy się wzajemnie wspierają w uzależnieniu od hazardu w Polsce. Mają swoje spotkania w wielu miejscach w kraju. Na stronie można znaleźć wiele użytecznych materiałów, jak i parę dróg kontaktu.

Tel: 881488990

Web: anonimowihazardzisci.org

Email: [email protected]

Gambling Therapy logo

Rodzina i znajomi | Gambling Therapy. Gambling Therapy jest stroną internetową, która zajmuje się opracowywaniem strategii dążącej do zrozumienia zachowania indywidualnych osób, oraz zbudowania na tej podstawie umiejętności niezbędnych do podjęcia walki z uzależnieniem.

Web: gamblingtherapy.org

terapia-befree.pl logo

Leczenie hazardu - wszystko co musisz wiedzieć o uzależnieniu - Prywatny Ośrodek Be Free. BeFree jest renomowanym, prywatnym ośrodkiem leczenia uzależnień. Posiadają na swojej stronie dużo informacji, które pomogą Ci się zdiagnozować, odciąć od źródła uzależnienia, i ostatecznie wyzdrowieć.

Tel: 535 100 111, 536 100 111

Web: terapia-befree.pll

Email: [email protected]

medjol.pl logo

Hazardzista – jak go rozpoznać i jak mu pomóc? - Medjol.pl. Jest to strona internetowa kliniki leczenia uzależnień, która oferuje pomoc we wstępnym zdiagnozowaniu problemu, jak również w późniejszym okresie rekonwalescencji. Strona jest bardziej odpowiednia dla rodziny hazardzisty, ponieważ opisuje, jak dowiedzieć się, że członek rodziny jest uzależniony i jak pomóc. Warto przeczytać artykuł napisany przez dyplomowanego instruktora terapii uzależnień (bazowany na literaturze naukowej) i zasięgnąć ich pomocy. Ściągają do siebie pacjentów z całej Polski.

Tel: 22 295 21 48

Web: medjol.pl/

Email: [email protected]

terapieodzaraz.com.pl logo

Terapia zamknięta dla hazardzistów, leczenie - Ośrodek Terapii Uzależnień Terapie od Zaraz. Na tej witrynie możesz znaleźć szczegółowy opis zaburzenia znanego jako uzależnienie od hazardu. W artykule napisanym przez terapeutów można znaleźć między innymi czym charakteryzuje się ten nałóg, jaki ma wpływ na Twoje życie oraz jak spróbować się od niego uwolnić.

Tel: 606 693 391

Web: terapieodzaraz.com.pl

Email: [email protected]

legalni-bukmacherzy-online.pl logo

Uzależnienie od hazardu – najlepsze ośrodki leczenia uzależnień w Polsce. Bukmacherzy Online są stroną o tematyce hazardowej, która skompilowała listę najlepszych ośrodków leczenia uzależnień w Polsce (zarówno prywatnych, jak i publicznych). Na liście można również znaleźć konkretnych specjalistów, którzy są wymienieni z imienia i nazwiska (oraz miasta, w którym pracują).

Web: legalni-bukmacherzy-online.pl

PRZEŻYJ

Tutaj możesz znaleźć zasoby dotyczące zapobiegania samobójstwom. Dowiedz się, co zrobić, jeśli podejrzewasz, że ktoś wokół ciebie popełnia samobójstwo.

Jeśli to Ty straciłeś wszelkie nadzieje, dlaczego nie zrobisz ostatniego kroku i nie spróbujesz zmienić sytuacji z naszą pomocą? Nie masz nic do stracenia, więc kliknij link, aby dowiedzieć się więcej.

psychologia.edu.pl logo

Kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych. Kryzysowy telefon zaufania to numer, na który można zadzwonić jeżeli znajduje się w krytycznej sytuacji i potrzebuje się natychmiastowego kontaktu z psychologiem.

Tel: 116 123 (codziennie od 14-22)

Web: psychologia.edu.pl

monar.org

MONAR - Misją Stowarzyszenia MONAR jest pomoc bliźnim w duchu miłości, tolerancji, dbałości o ludzką godność oraz poszanowania praw człowieka. Monar jest najpopularniejszym ośrodkiem pomocy każdemu kto tego potrzebuje. Na ich stronie można znaleźć materiały prewencyjne, jak również można się z nimi skontaktować.

Tel: 574 734 814

Web: monar.org

Email: [email protected]

pogotowieduchowe.pl logo

Pogotowie duchowe 24h na dobę kapłan jest do Twojej dyspozycji. Pogotowie duchowe to inicjatywa kościoła katolickiego w Polsce. Polega ona na tym, że księża w danych województwach czekają na telefony i oferują darmowe konsultacje i wsparcie osobom z problemami.

Web: pogotowieduchowe.pl

KIERUJ SWOIMI DŁUGAMI

Zakłady są jednym z najdroższych rodzajów uzależnień, ponieważ są definiowane wyłącznie przez ilość pieniędzy, które gracz może zdobyć (zarobić, pożyczyć, a nawet ukraść). W przypadku, gdy Ty lub ktoś z Twojej rodziny już boryka się z długami, nie odkładaj dłużej tej sytuacji. Potrzebujesz profesjonalnej pomocy tutaj:

Biuro Rzecznika Praw Dłużnika

Biuro Rzecznika Praw Dłużnika. Rzecznik Praw Dłużnika to bezpłatna pomoc prawna skierowana do wszystkich osób zadłużonych. Firma udziela bezpłatnych porad, jak wyjść z długów w jak najkrótszym czasie bez problemów dla siebie i swoich bliskich.

Tel: 800 889 988

Email: [email protected]

biuroprawnelegalis.pl logo

Realna pomoc dla zadłużonych | Biuro Prawne Legalis. Biuro Prawne Legalis to kancelaria prawna specjalizująca się we wszechstronnej pomocy osobom zadłużonym. Można zapisać się u nich na bezpłatne konsultacje i porady. Specjalizują się w upadłości konsumenckiej.

Tel: 508 651 932

Web: biuroprawnelegalis.pl

Email: [email protected]

mamdlugi.pl logo

Pierwsza pomoc zadłużonym - błyskawicznie | Mam długi. Mam Długi jest firmą, która od 10 lat stara się pomagać Polakom w oddłużaniu się. Oferują analizę problemów z ewentualną wyceną i ekspertyzą dotyczącą zadłużeń. Prowadzą bezpośrednie negocjacje z firmami skupującymi długi.

Tel: (71) 725 41 24

Web: mamdlugi.pl/

Email: [email protected]

pl.kruk.eu logo

Jak wyjść z długów komorniczych? - Poradnik | KRUK S.A. Grupa Kruk pomaga spłacać długi proponując własne, dogodne warunki spłaty dla obciążonej strony. Dostosowują się do możliwości finansowych osoby poszkodowanej i pomagają jej stanąć na nogi.

Tel: 71 790 28 00

Web: pl.kruk.eu

Email: [email protected]

Każda z powyższych stron oferuje sposoby na wychodzenie z długów w sposób prosty i legalny. W każdym z artykułów można znaleźć rzetelne informacje opracowane przez ekspertów.

PRZESTAŃ GRAĆ

Czasami jest jedyne wyjście z tej sytuacji - całkowite zaprzestanie hazardu raz na zawsze. Ale co, jeśli nie ufasz sobie i czujesz, że z trudem oprzesz się pokusie, nawet jeśli decyzja została już podjęta? W takim przypadku możesz rozważyć pomoc tych organizacji:

Odpowiedzialny Hazard

Odpowiedzialny Hazard - odpowiedzialna gra. Organizacja pomoże w rozwiązaniu wszelkich problemów związanych z hazardem, w tym samowykluczenie, które całkowicie zabronią Ci gier kasynowych.

Tel: 801 889 880 czynny codziennie w godz. 17:00-22:00

Web: odpowiedzialnyhazard.pl

Na koniec proponujemy poznać 5 najpopularniejszych mitów na temat hazardu i zachować czujność:

🔔 Mit 1. „Hazard nie jest problemem, jeśli mnie na to stać”

W rzeczywistości uzależnienie od hazardu ma wiele innych konsekwencji poza finansowymi - emocjonalne, społeczne itp. A ponadto, jeśli chodzi o pieniądze, to tutaj nie ma limitów co jest wielkim problemem, więc każdy musi uważać.

🔔 Mit 2. „Moje szczęście zmienia się z czasem, więc ostatecznie zacznę wygrywać”

W rzeczywistości Twoje szanse na wygraną są równe w każdym momencie gry. Na przykład, nawet jeśli obstawiłeś już połowę slotów w ruletce, nadal pozostają one w tym samym miejscu i nadal mają równe szanse na pojawienie się przy następnym obrocie.

🔔 Mit 3. „Mam problemy z hazardem tylko wtedy, gdy stawiam zakłady każdego dnia”

To nie zawsze jest prawdą. Krytyczny punkt do zrozumienia tutaj nie dotyczy tego, jak często grasz, ale raczej niekorzystne konsekwencje, jakie masz później. Obejmuje to między innymi problemy finansowe, małżeńskie, prawne, społeczne lub psychologiczne.

🔔 Mit 4. „To moi krewni lub przyjaciele-hazardziści są winni”

Dość często uzależnieni gracze próbują oskarżać swoje rodziny i przyjaciół, zamiast odkrycia w sobie korzenie problemu. To nie jest właściwy sposób myślenia. Jeśli masz problem z hazardzistą w rodzinie lub grupie przyjaciół, nie obwiniaj siebie. Szukaj pomocy dla bliskiej osoby.

🔔 Mit 5. „Łatwo jest zidentyfikować osobę uzależnioną od hazardu”

Nie zawsze. Większość hazardzistów neguje ten problem i próbuje ukryć skutki swojego uzależnienia przed ludźmi wokół nich.

UZYSKAJ POMOC JUŻ DZIŚ!

Jeśli podejrzewasz, że ty lub ktoś, kogo znasz, jest hazardzistą problemowym, natychmiast poproś o pomoc. Lepiej być bezpiecznym i rozpoznać problem przed tym jak już zrobi szkody. Wybierz organizację z naszej listy i skontaktuj się już teraz!

18+